Jesteś tutaj: Start / MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

W zakładce "Materiały dydaktyczne" zamieszczamy propozycje zabaw i zadań edukacyjnych do wykorzystania w domu w czasie wspólnych zabaw z dziećmi. Zadania proponujemy wszystkim chętnym rodzicom, którzy chcą w kreatywny sposób spędzić czas z dziećmi. Zadania podzielone są ze względu na wiek dziecka, ale rodzice dzieci starszych mogą rownież skorzystać z propozycji zabaw dla dzieci młodszych.

Zapraszamy również na strony internetowe programów, w których nasze przedszkole bierze udział:

AKADEMIA AQUAFRESH

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Zabawy ruchowe dla wszystkich grup wiekowych.

Zabawy matematyczne dla zerówki

Język angielski - gry i zabawy

NA ŻYWO! Spotkanie dzieci z całej Polski z Panią Wiosną

(24.03.2020r., wtorek, godzina 13.00)

NA ŻYWO! Kutnowski Teatr Puszek zapraszają dnia 26.03.2020 r. o godzinie 18:05

na premierę transmisji spektaklu pt. "Zając Chwalipięta".

ZABAWA „MAGICZNE PUDEŁKO”

OPIS: Do tej zabawy potrzebne będzie pudełko tekturowe ( jeżeli nie mamy – worek na pantofle ze sznurkiem ściągającym).  W pudełku wycinamy otwór wielkości ręki dziecka. Do środka wkładamy kilka przedmiotów np. klocek, zakrętka, łyżeczka, gumka do mazania, gąbka, samochodzik….

Oczywiście dziecko nie może widzieć, jakie przedmioty wybieramy i wkładamy do pudełka.

PRZEBIEG ZABAWY: Wyjaśniamy dziecku, że musi włożyć do pudełka rączkę, musi wybrać jeden przedmiot, dotykać go i powiedzieć co trzyma w rączce.  Jak dziecko wymieni nazwę przedmiotu, to dopiero wtedy może go wyjąć. Sprawdzamy poprawność.

Po skończonej zabawie pytamy: czy wiesz, gdzie te przedmioty mają swoje miejsce? Dziecko na pewno chętnie nam pomoże posprzątać.

Do „MAGICZNEGO PUDEŁKA” można wkładać przedmioty z jednej kategorii np. tylko owoce lub warzywa, zabawki, przybory kuchenne itp. Po wyjęciu całej kolekcji z pudełka, wspólnie z dzieckiem dochodzimy do ogólnej nazwy zgromadzonych przedmiotów. Dziecko może wszystkie nazwy powiedzieć sylabami, wymienić kolory, powiedzieć do czego służą te przedmioty. Zabawę modyfikujemy w zależności od wiedzy dziecka.

Data utworzenia:2020-03-16
Data publikacji:2020-03-16